1975-yilda hashar yoʻli bilan qurilgan mazkur maktabning bugungi kundagi oʻquvchilar sigʻimi 2 koeffitsentdan oshib ketgan.
Xalq taʼlimi vaziri sinfxonalarni koʻzdan kechirar ekan qishki mavsumda oʻquvchilarning munosib sharoitlarda taʼlim olishini taʼminlash maqsadida yaqin hududda joylashgan kasb-hunar kollejiga qisqa muddatda koʻchirish chorasini koʻrishni soʻradi.
“Birinchi navbatda oʻquvchilarning taʼlim olishi uchun munosib sharoit yaratishimiz zarur. Bino eski boʻlganligi sababli imkon boricha tezroq bolalarni boshqa binoga koʻchirib, maktabni investitsiya dasturiga kiritish chorasini koʻrishimiz lozim”, — deya qayd etdi vazir.

The Minister of Public Education Bakhtiyor Saidov visited the 28th comprehensive school of Jambay district tonight.
Built in 1975 through the hashar method, the current student capacity of the school has exceeded 2 coefficients.
While inspecting the classrooms, the Minister of Public Education asked for a short-term move to a nearby vocational college to ensure that students receive a decent education during the winter.
“First and foremost, we need to create the right conditions for students to get an education. As the building is old, we need to move the children to another building as soon as possible and take measures to include the school in the investment program, ”said the Minister.