Ahmad al-Fargʻoniy nomidagi xalqaro fizika olimpiadasida oʻzbekistonlik oʻquvchilar 1 ta oltin, 2 ta kumush va 5 ta bronza sohibi boʻldi
Fargʻona viloyatida 8-noyabr kuni start olgan Ahmad al-Fargʻoniy nomidagi xalqaro fizika olimpiadasi oʻz nihoyasiga yetdi. Dunyoning 18 ta davlatidan 130 nafar oʻquvchi ishtirok etgan Olimpiada bugun oʻz gʻoliblarini aniqladi. Tanlov natijalariga koʻra dunyoning turli davlatlaridan qatnashgan 56 nafar oʻquvchi gʻolib deb topildi. Gʻoliblarning toʻliq roʻyxati.
Xalqaro olimpiadada oʻzbekistonlik oʻquvchilar ham munosib ishtirok etib, 1 ta oltin, 2 ta kumush va 5 ta bronza bilan taqdirlandi.
Xalqaro Olimpiada gʻolib boʻlgan oʻzbekistonlik oʻquvchilar roʻyxati bilan tanishing:
Oltin medal
Ruslan Aliqulov
Kumush medal
Abdukomil Itolmasov
Madinabonu Xasanjonova
Bronza medal
Jasur Tengerov
Mirshodjon Rajabov
Shodibek Qurbonboyev
Sevinchbonu Karimova
Mirzabek Mirzayev
Xalq taʼlimi vazirligi Olimpiada ishtirokchilarini mazkur gʻalaba bilan muborakbod etgan holda kelgusi oʻqishlarida muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

UZBEK STUDENTS WON 1 GOLD, 2 SILVER AND 5 BRONZE AT THE INTERNATIONAL PHYSICS OLYMPIAD NAMED AFTER AHMAD AL-FARGANI
11 november 2021 year
The Ahmad al-Farghani International Physics Olympiad, which started on November 8 in Fergana region, has come to an end. The Olympics, attended by 130 students from 18 countries, announced their winners today. According to the results of the competition, 56 students from different countries of the world became the winners.
Complete list of winners.
20211111172156img2688.jpg
Uzbek students also deservedly participated in the International Olympiad and were awarded 1 gold, 2 silver and 5 bronze medals.
20211111171108img2595.jpg
Check out the list of Uzbek students who won the International Olympiad:
Gold medal
Ruslan Aliqulov
Silver medal
Abdukomil Itolmasov
Madinabonu Hasanjonova
Bronze medal
Jasur Tengerov
Mirshodjon Rajabov
Shodibek Qurbonboev
Sevinchbonu Karimova
Mirzabek Mirzaev
photo2021-11-1118-01-53.jpg
The Ministry of Public Education congratulates the Olympians on this victory and wishes them success in their future studies.