Bugun Oʻqituvchi va murabbiylar kuni umumxalq bayramini nishonlash maqsadida Poytaxtimizning “Xalqlar doʻstligi” saroyida tantanali tadbir tashkil etildi.
Tantanali tadbirda Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining soha xodimlariga bayram tabrigi oʻqib eshittirildi. Yurtimizda taʼlim-tarbiya masalasiga kompleks yondashgan holda bogʻcha, maktab taʼlimi bilan birga oliy taʼlim tizimini ham uzviy rivojlantirishga alohida eʼtibor qaratilayotgani taʼkidlandi. Sohada erishilayotgan barcha yutuqlar fidoyi ustoz-murabbiylarning fidokorona mehnati evaziga kundan-kun ortib borayotgani qayd etildi.
Soʻngra sanʼat ustalari tomonidan ustozlarni madh etuvchi sahna koʻrinishlari, kuy va qoʻshiqlar yangradi.
Shundan soʻng bayram ishtirokchilari “Yangi Oʻzbekiston” bogʻiga tashrif buyurib, Mustaqillik monumenti poyiga gul qoʻyish marosimida ishtirok etdi.
Bayram tadbiri koʻtarinki ruhda tashkil etilib, Vatanimiz ertasi boʻlmish yoshlarga taʼlim-tarbiya berayotgan ustoz va murabbiylarga yuksak ehtirom koʻrsatildi.

Today, in order to celebrate the national holiday of Teachers 'and Coaches' Day, a solemn event was organized at the People's Friendship Palace in Tashkent.
photo2021-09-2918-52-25-2.jpg
At the solemn event, the President of the Republic of Uzbekistan read a congratulatory message to the staff. It was noted that in our country, with a comprehensive approach to education, special attention is paid to the integrated development of the system of higher education, along with kindergarten and school education. It was noted that all the achievements in the field are growing day by day due to the selfless work of dedicated teachers.
The masters then performed plays, melodies, and songs praising the masters.
Afterwards, the participants visited the New Uzbekistan Park and laid flowers at the Independence Monument.
The festive event was organized in a high spirit and high respect was paid to the teachers and educators who are educating the youth who are the future of our country.