BMT Bolalar jamgʻarmasi xalqaro eksperti Svetlana Rijikovaning Oʻzbekistonga tashrifi doirasida 27-avgust kuni Toshkent viloyati Chinoz tumanidagi Respublika qiz bolalar oʻquv-tarbiya muassasasi hamda Sirdaryo viloyati Baxt shaharchasidagi Respublika oʻgʻil bolalar oʻquv-tarbiya muassasasida seminar-trening tashkil qilindi.
Ushbu treningda xalqaro ekspert Svetlana Rijikova, YUNISEFning bolalar dasturi rahbari Antonio Merkel, YUNISEF mutaxassislari Sofinaz Axayeva, Nulchexra Nigmatjanovalar tomonidan ijtimoiy qiyin ahvolga tushib qolgan voyaga yetmaganlar bilan ishlash va ularni ijtimoiy hayotga moslashuvida pedagog-xodimlarning oldida turgan vazifalar haqida tavsiyalar berildi.
Seminar-trening jarayonida Oʻzbekiston Respublikasi Xalq taʼlimi vazirligi, Ichki ishlar vazirligi hamda Milliy gvardiyaning rahbar va masʼul xodimlari ham ishtirok etishib, YUNISEFning ijtimoiy loyihalarini amalga oshirishda oʻzaro hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldi.

As part of the visit of Svetlana Rijikova, an international expert of the United Nations Children's Fund, to Uzbekistan on August 27, a seminar-training was organized at the Republican Girls 'Educational Institution in Chinaz District, Tashkent Region and the Republican Boys' Educational Institution in Bakht Town, Syrdarya Region.
Svetlana Rizhikova, an international expert, Antonio Merkel, UNICEF Children's Program Manager, Sofinaz Akhayeva, UNICEF Specialists, and Nulchehra Nigmatjanova, UNICEF, provided recommendations on the challenges facing educators in working with disadvantaged minors and their adaptation to social life.
The seminar was attended by the Ministry of Public Education of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Internal Affairs and senior officials of the National Guard, who agreed to continue cooperation in the implementation of UNICEF social projects.