Hurmatli ota-onalar!
Farzandingizni mikrohudud boʻyicha 1-sinfga onlayn qabul qilish jarayoni 31-iyul kuni yakunlanishini maʼlum qilamiz.
Maʼlumot uchun: Shu kunga qadar my.maktab.uz platformasi orqali jami 66 319 nafar oʻquvchi roʻyxatdan oʻtkazilgan boʻlib, shundan 52 594 nafarining arizalari moderator tekshiruvidan oʻtkazilgan va mikrohududdagi maktablarga yuborilgan.
DIQQAT:
✅ Oʻz mikrohududiga biriktirilgan maktab hamda taʼlim tili davlat tili (oʻzbek tili)ni tanlagan ota-onalar maktabga borishlari talab etilmaydi (ularning farzandlari toʻgʻridan-toʻgʻri 1-sinfga tizim orqali qabul qilinadilar).
✅ 1-avgustdan keyin ota-onalar tomonidan mikrohududdan tashqari tanlangan ikkinchi va uchinchi maktablarga mavjud boʻsh oʻrinlar asosida ariza qabul qilingan taqdirda, mikrohudud boʻyicha maktabga topshirilgan arizalarni qaytarib olish imkoni beriladi.
Eslatma: onlayn qabul oʻtkazilayotgan hududlarda anʼanaviy shaklda yoki boshqa turdagi qabul jarayonlari amalga oshirilmaydi, shuning uchun BARCHA ota-onalar 31-iyul kuniga qadar farzandlarini tizim orqali roʻyxatdan oʻtkazishlari va ariza yuborishlari soʻraladi.
1-sinfga onlayn ariza topshirishda qiyinchiliklarga duch kelayotgan boʻlsangiz, maktab maʼmuriyatiga yoki @mymaktab_uz telegram kanali orqali hamda ☎️ 71 203 07 04 raqami orqali murojaatlar markaziga qoʻnqiroq qilishingiz mumkin.

We would like to inform you that the process of online admission of your child to the 1st grade in the micro-district will end on July 31.
For information: To date, a total of 66,319 students have been registered through the my.maktab.uz platform, of which 52,594 applications have been moderated and sent to schools in the micro-region.
ATTENTION:
✅ Parents who choose the school attached to their micro-district and the state language of instruction (Uzbek) are not required to attend school (their children are admitted directly to the 1st grade through the system).
✅ After August 1, the second and third schools selected outside the micro-district will be given the opportunity to withdraw the applications submitted to the school in the micro-district, if the application is accepted on the basis of available vacancies.
Note: There are no traditional or other types of admission processes in the online admission areas, so ALL parents are asked to register their children through the system and submit an application by July 31st.
If you are having difficulty applying online for 1st grade, you can call the school administration or the appeal center via the telegram channel @mymaktab_uz or ☎️ 71 203 07 04.