Yakuniy natijalarga koʻra,
Olimjon Olimov — Buxoro viloyati Xalqaro matematika maktabi oʻquvchisi bronza medalni qoʻlga kiritdi.
Shuningdek Buxoro viloyati Xalqaro matematika maktabi oʻquvchisi Doniyor Ismoilov imtiyozli diplomni qoʻlga kiritdi.
Bu yilgi olimpiada 14-24-iyul kunlari Rossiya Federatsiyasi tomonidan tashkillashtirildi. Unda dunyoning 110 davlatidan 623 nafar oʻquvchilar ishtirok etdi.
Xalq taʼlimi vazirligi mazkur gʻalaba bilan oʻquvchilarni, ularga tarbiya va bilim bergan oʻqituvchilarini hamda ota-onalarini muborakbod etadi!
Eslatib oʻtamiz, shu kunlarda oʻzbekistonlik oʻquvchilar nufuzli olimpiadalar sirasiga kiruvchi Xalqaro biologiya, fizika hamda kimyo olimpiadalarida ham yurtimiz sharafini himoya qilmoqda.

The results of the 62nd International Mathematical Olympiad (IMO), one of the most prestigious Olympiads, have been announced.
According to the final results,
Diyorbek Tolipov - silver medalist of the 5th IDUM student of Bukhara region;
Olimjon Olimov, a student of the International School of Mathematics in Bukhara region, won a bronze medal.
Daniyar Ismoilov, a student of the International School of Mathematics in Bukhara region, also received a diploma with honors.
This year's Olympics were organized by the Russian Federation on July 14-24. It was attended by 623 students from 110 countries.
The Ministry of Public Education congratulates the students, their teachers and parents on this victory!
It should be noted that these days Uzbek students are defending the honor of our country in the International Biology, Physics and Chemistry Olympiads, which are among the most prestigious Olympiads.