30-iyun - Oʻzbekiston yoshlari kuni munosabati bilan xalq taʼlimi tizimida samarali mehnat faoliyatini olib borayotgan, islohotlarni amalga oshirishda haqiqiy jonbozlik koʻrsatayotgan 25 nafar xodim “Xalq taʼlimi aʼlochisi” koʻkrak-nishoni bilan taqdirlandi.
Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov tizimda faoliyat yuritayotgan yoshlarni tashabbuskorligi, kreativ gʻoyalari bilan taʼlim sohasida samarali faoliyat yuritayotgani hamda yuqori natijalari bilan faollik koʻrsatayotganini alohida eʼtirof etib, yoshlarga berilayotgan imkoniyatlardan unumli foydalangan holda bundanda yuqori natijalar sari doimiy harakatda boʻlish lozimligini qayd etdi.
30-iyun - Oʻzbekiston yoshlari kunida “Xalq taʼlimi aʼlochisi” koʻkrak-nishoni bilan taqdirlanganlar roʻyxati
1. Shaxboz Yeshnazarov – Xalq taʼlimi vazirligi Davlat xaridlari boʻlimi boshligʻi
2. Xurshid Yusupov – Xalq taʼlimi vazirligi Ijro etuvchi apparati bosh mutaxassisi
3. Ixtiyor Maxmatqulov – Xalq taʼlimi vazirligi Jamoatchilik va OAV bilan aloqalar boʻlimi bosh mutaxassisi
4. Davron Tuxtayev – Xalq taʼlimi vazirligi Iqtidorli yoshlarni xalqaro olimpiadalarga tayyorlash va terma jamoa ishtirokini taʼminlash boʻlimi boshligʻi
5. Abrorjon Oʻktamov – Xalq taʼlimi vazirligi Yangi tashabbuslar boʻlimi boshligʻi
6. Jamila Umarova – Xalq taʼlimi vazirligi Xalqaro aloqalar boʻlimi bosh mutaxassisi
7. Sarvar Butanov – Xalq taʼlimi vazirligi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy yetishni muvofiqlashtirish boʻlim boshligʻi
8. Ayubxon Sultonov – Xalq taʼlimi vazirligi Maktablarning istiqbolli modellari va davlat-xususiy sheriklik boshqarmasi boshligʻi
9. Elmurod Axmadaliyev – Xalq taʼlimi vazirligi Maʼnaviy-axloqiy tarbiya boshqarmasi bosh mutaxassis
10. Muxammadtoxir Rafiqov – Xalq taʼlimi vazirligi Taʼlim muassasalarida ish haqini rejalashtirish va moliyalashtirish boʻlimi boshligʻi
11. Saidaxmad Jalilov – Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi davlat unitar korxonasi Raqamli taʼlim platformalarini rivojlantirish boshqarmasi boshligʻi
12. Ravshanjon Axmedov – A.Avloniy nomidagi xalq taʼlimi muammolarini oʻrganish va istiqbollarini belgilash ilmiy-tadqiqot institutining Xalqaro boʻlim boshligʻi
13. Javlonbek Meliboyev – Respublika taʼlim markazi Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi
14. Yoʻldoshbek Saidov – Respublika taʼlim markazi Fransuz tili fani metodisti
15. Jasur Asqarov – Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi davlat unitar korxonasi Xalqaro hamkorlik boshqarmasi boshligʻi
16. Laziz Hoshimov – “Barkamol avlod” bolalar maktabi Uslubiy boʻlim boshligʻi
17. Temur Usenov – Qoraqalpogʻiston Respublikasi Moʻynoq tumani xalq taʼlimi boʻlimi kadrlar boʻyicha inspektor-metodisti
18. Ozodbek Ahmardinov – Andijon viloyati xalq taʼlimi boshqarmasi Darsliklar va adabiyotlar shoʻbasi mudiri
19. Elbek Safarov – Buxoro viloyati Kogon shahar xalq taʼlimi boʻlimi markazlashgan moliya-buxgalteriya hisobi bosh hisobchisi
20. Iskandar Qodirov – Surxondaryo viloyati xalq taʼlimi boshqarmasi Moliyaviy tahlil va rejalashtirish boʻlimi boshligʻi
21. Sitorabonu Vohidova – Buxoro viloyati xalq taʼlimi xodimlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish hududiy markazi Tillarni oʻqitish metodikasi kafedrasi oʻqituvchisi
22. Jamshid Qarshiyev – Surxondaryo viloyati xalq taʼlimi xodimlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish hududiy markazi Uzluksiz kasbiy taʼlimni tashkil yetish boʻlimi boshligʻi
23. Sharofat Xudoyberganova – Xorazm viloyati xalq taʼlimi xodimlarini qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirish hududiy markazi Pedagogika va psixologiya, taʼlim texnologiyalari kafedrasi oʻqituvchisi
24. Abdulvosidbek Abduraxmonov – Andijon viloyati Asaka tumanidagi koʻzi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining nemis tili fani oʻqituvchisi
25. Saxob Baratov – Jizzax viloyati 2-sonli zaif eshituvchi bolalar maxsus maktab-internati psixologi
*Hududlardan taqdirlangan yoshlarga “Xalq taʼlimi aʼlochisi” koʻkrak-nishonlari karantin qoidalariga rioya qilingan holda Qoraqalpogʻiston Respublikasi Xalq taʼlimi vazirligi va viloyatlar xalq taʼlimi boshqarmalari tomonidan tantanali ravishda topshiriladi.

On the occasion of June 30 - Youth Day of Uzbekistan, 25 employees who have been working effectively in the public education system, showing real zeal in the implementation of reforms, were awarded the badge "Excellence in Public Education."
The Minister of Public Education Sherzod Shermatov acknowledged that the youth working in the system are active in the field of education with their creative ideas and high results.
June 30 - List of recipients of the badge "Excellence in Public Education" on the Day of Youth of Uzbekistan
1. Shaxboz Eshnazarov - Head of the Public Procurement Department of the Ministry of Public Education
2. Khurshid Yusupov - Chief Specialist of the Executive Office of the Ministry of Public Education
3. Ikhtiyor Makhmatkulov - Chief Specialist of the Public and Media Relations Department of the Ministry of Public Education
4. Davron Tukhtaev - Head of the Department for Preparing Talented Youth for International Olympiads and Ensuring National Participation in the Ministry of Public Education
5. Abrorjon Uktamov - Head of the New Initiatives Department of the Ministry of Public Education
6. Jamila Umarova - Chief Specialist of the International Relations Department of the Ministry of Public Education
7. Sarvar Butanov - Head of the Department for Coordination of Information and Communication Technologies Implementation of the Ministry of Public Education
8. Ayubkhon Sultanov - Head of the Department of Prospective Schools and Public-Private Partnerships of the Ministry of Public Education
9. Elmurad Ahmadaliev - Chief Specialist of the Department of Spiritual and Moral Education of the Ministry of Public Education
10. Muhammadtohir Rafikov - Head of the Department of Salary Planning and Financing in Educational Institutions of the Ministry of Public Education
11. Saidakhmad Jalilov - Head of the Department for Development of Digital Educational Platforms of the State Unitary Enterprise Center for Innovation, Technology and Strategy
12. Ravshanjon Akhmedov - Head of the International Department of the Research Institute for the Study of Problems and Prospects of Public Education named after A. Avloni
13. Javlonbek Meliboev - Head of the International Relations Department of the Republican Education Center
14. Yuldoshbek Saidov - Methodist of the French language at the Republican Education Center
15. Jasur Askarov - Head of the International Cooperation Department of the State Unitary Enterprise Center for Innovation, Technology and Strategy
16. Laziz Hoshimov - Head of the Methodological Department of Barkamol Avlod Children's School
17. Temur Usenov - Personnel Inspector-Methodist of the Department of Public Education of Muynak district of the Republic of Karakalpakstan
18. Ozodbek Ahmardinov - Head of the Textbooks and Literature Department of the Andijan Region Department of Public Education
19. Elbek Safarov - Chief Accountant of the Centralized Financial and Accounting Department of the Department of Public Education of Kagan, Bukhara region
20. Iskandar Kadyrov - Head of the Department of Financial Analysis and Planning of the Department of Public Education of Surkhandarya region
21. Sitorabonu Vohidova - Teacher of the Department of Methods of Language Teaching, Bukhara Regional Center for Retraining and Advanced Training of Public Education
22. Jamshid Karshiev - Head of the Department of Continuing Vocational Education of the Surkhandarya Regional Center for Retraining and Advanced Training of Public Education
23. Sharofat Khudoiberganova - Teacher of the Department of Pedagogy and Psychology, Educational Technologies, Khorezm Regional Center for Retraining and Advanced Training of Public Education
24. Abdulvosidbek Abdurahmonov - teacher of German language at a specialized boarding school for blind children in Asaka district of Andijan region
25. Sakhob Baratov - Psychologist of the special boarding school for deaf children No. 2 of Jizzakh region
* Young people from the regions will be awarded the badges "Excellence in Public Education" by the Ministry of Public Education of the Republic of Karakalpakstan and regional departments of public education in accordance with the rules of quarantine.