XALQ TAʼLIMI VAZIRI PREZIDENTNING IQTISODIY RIVOJLANISH, SAMARALI BOSHQARUV VA XALQARO HAMKORLIK MASALALARI BO‘YICHA MASLAHATCHISI BILAN UCHRASHDI
19-yanvar 2022-yil
Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Iqtisodiy rivojlanish, samarali boshqaruv va xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha maslahatchisi Suma Chakrabarti bilan uchrashdi.
Uchrashuv chog‘ida O‘zbekistonda taʼlim sohasida so‘nggi yillarda amalga oshirilgan islohotlar, mavjud muammolar yuzasidan fikr almashildi.
Suhbat davomida taʼlim darajasi, o‘qituvchining bilim va malakasiga bog‘liqligi, bugun maktablarni rivojlantirish masalasi davlatimiz siyosatining asosiy yo‘nlishlaridan biri ekanligi inobatga olinib, sohani rivojlantirishni yangi bosqichga olib chiqish zarurati qayd etildi.
Xalq taʼlimi sohasida mavjud holatni o‘rganish hamda tegishli taklif ishlab chiqish va kelgusida soha rivoji yo‘lida hamkorlik qilishga kelishib olindi.

Minister of Public Education Bakhtiyor Saidov met with Suma Chakrabarti, Adviser to the President of the Republic of Uzbekistan on Economic Development, Good Governance and International Cooperation.
During the meeting, the sides exchanged views on the reforms implemented in Uzbekistan in recent years in the field of education, the existing problems.
During the conversation, it was noted that the level of education depends on the knowledge and skills of teachers, and today the development of schools is one of the main directions of state policy, and the need to take the development of the sector to a new level.
It was agreed to study the current situation in the field of public education and to develop a proposal and cooperate in the further development of the sector.