XALQ TAʼLIMI VAZIRLIGI TANLOV EʼLON QILADI: ASARNI O‘ZBEK TILIGA TARJIMA QILING VA NOUTBUK YUTIB OLING!
26-yanvar 2022-yil
Xalq taʼlimi vazirligi umumtaʼlim maktab o‘qituvchilarining ijodiy qobiliyatlarini rivojlantirish maqsadida tanlov eʼlon qiladi.
(https://telegra.ph/Rudyard-Kipling-If-01-26)Tanlov shartlari quyidagicha:
✅ Ingliz yozuvchisi Jozef Redyard Kiplingning ““If/Yesli” (Zapoved)” asarini (https://telegra.ph/Rudyard-Kipling-If-01-26) o‘zbek tiliga tarjima qilish;
✅ Asarni tarjima qilishda har bir g‘oya va fikrni to‘g‘ri talqin qilgan holda yetkazish;
✅ Asar bo‘yicha tarjimalarni @Mening_ijodim2022 sahifasiga Word formatda ismi sharifingiz hamda maktab raqamingiz ko‘rsatilgan holda quyida ko‘rsatilgan muddatlarda yuborish lozim.
Tanlov joriy yilning 26 yanvaridan – 5 fevraliga qadar davom etadi.
Tanlovda eng yaxshi deb topilgan ijodiy ish 2022 yilning 10 fevral kuni Xalq taʼlimi vazirligining rasmiy veb-saytida eʼlon qilinadi.
Tanlovning respublika bosqichida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan o‘qituvchiga Xalq taʼlimi vazirligi tomonidan noutbuk va diplom topshiriladi.

THE MINISTRY OF PUBLIC EDUCATION ANNOUNCES A CHOICE: TRANSLATE THE WORK INTO UZBEKISTAN AND WIN A LAPTOP!
26 january 2022 year
The Ministry of Public Education is announcing a competition to develop the creative abilities of secondary school teachers.
(https://telegra.ph/Rudyard-Kipling-If-01-26)The terms of the competition are as follows:
✅ Translation of the English author Joseph Rudyard Kipling's "If / Yesli (Zapoved)" (https://telegra.ph/Rudyard-Kipling-If-01-26) into Uzbek;
✅ To convey each idea and thought in the translation of the work with the correct interpretation;
✅ Translations of the work should be sent to @ Mening_ijodim2022 in Word format with your name and school number within the deadlines specified below.
The competition will last from January 26 to February 5 this year.
The best creative work in the competition will be announced on February 10, 2022 on the official website of the Ministry of Public Education.
The winner of the republican stage of the competition will receive a laptop and a diploma from the Ministry of Public Education.