“ADOLAT UCHUN TAʼLIM” TASHABBUSI DOIRASIDA YOSHLAR OʻRTASIDA JINOYATCHILIKNI OLDINI OLISHGA QARATILGAN TRENING BOʻLIB OʻTDI
25-mart 2021-yil
Xalq taʼlimi vazirligi hamda Birlashgan Millatlar Tashkilotining “Narkotiklar va jinoyatchilikka qarshi kurashish” boʻyicha mintaqaviy boshqarmasi hamkorligida umumtaʼlim maktablarining oʻqituvchi va oʻquvchilari hayotiy koʻnikmalarini shakllantirishga qaratilgan qator tadbirlar tashkil etilmoqda.
Toshkent shahrida yoshlar oʻrtasida jinoyatchilik hamda sport orqali 13-18 yoshli bolalar oʻrtasida jinoyat, zoʻravonlik va narkotik moddalarni isteʼmol qilishni oldini olish maqsadida tashkil etilgan uchrashuv shular jumlasidan.
25-mart kuni poytaxtimizdagi 17-IDUMda Doxa deklaratsiyasini amalga oshirish boʻyicha Global dasturining “Adolat uchun taʼlim” tashabbusi doirasida tashkil etilgan seminar-treningda oʻqituvchilar oʻz pedagogik faoliyatida oʻquvchilarda huquqiy ong va huquqiy madaniyatni rivojlantirish, mazkur yoʻnalishda vujudga kelishi mumkin boʻlgan muammolarni aniqlash, bartaraf etish, ularning jamiyatda huquqbuzarlik profilaktikasi masalalarida faol fuqarolik pozitsiyasiga ega boʻlish hamda uni hayot davomida qoʻllash koʻnikmalarini rivojlantirish boʻyicha tavsiyalarga ega boʻldi.

WITHIN THE FRAMEWORK OF THE INITIATIVE” EDUCATION FOR JUSTICE " THERE WAS HELD A TRAINING ON PREVENTION OF CRIME AMONG YOUNG PEOPLE
25 march 2021 year
The Ministry of Public Education and the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) are organizing a series of events to build the life skills of teachers and students in secondary schools.
These include a meeting in Tashkent to prevent crime, violence and drug abuse among young people aged 13-18 through crime and sports.
On March 25, at the 17th IDUM in Tashkent, in the framework of the Doha Declaration Global Program's "Education for Justice" initiative, a seminar-training was organized to develop legal awareness and legal culture in students, to identify and eliminate potential problems in this area. , recommendations on how to take an active civic stance in crime prevention in society and develop skills to apply it throughout life.