Maktab oʻqituvchilari, oʻquvchi hamda ularning ota-onalariga qoʻshimcha shart-sharoit va qulayliklar yaratish maqsadida “Educard” loyihasi joriy qilinmoqda.
Loyihadan asosiy maqsad oʻqituvchilar harid qiladigan tovarlar hamda foydalaniladigan hizmatlarga turli koʻrinishdagi chegirma va imtiyozlarni (Cashback) taqdim etishdan, shuningdek oʻqituvchilarga imtiyozli kreditlarni onlayn tarzda ajratishdan iborat.
Shu bilan birga ushbu loyiha doirasida oʻquvchi va ularning ota-onalari uchun bir qator yengilliklar va imkoniyatlar taqdim etilishi koʻzda tutilgan, bunda yoshlarda iqtisodiy madaniyat va moliyaviy savodxonlikni rivojlantirish, ularga ota-onalar tomonidan berilgan mablagʻlarning xavfsizligini taʼminlash hamda doimiy nazorat olib borish imkoniyati beriladi. Bundan tashqari pullik toʻlov asosida koʻrsatiladigan turli xil taʼlim resurslaridan va xizmatlaridan foydalanishda ham moliyaviy imtiyozlar taqdim etib boriladi.
Maʼlumot uchun: Mazkur loyihani amalga oshirish boʻyicha Xalq taʼlimi vazirligiga Yagona umumrespublika protsessing markazi (Uzcard) hamda “Universal Bank” ATB tomonidan takliflar kelib tushdi va tajriba sinov koʻrinishida, amaldagi plastik kartalar toʻliq saqlangan holda Toshkent shahrining Shayxontohur hamda Uchtepa tumanlarida amalga oshirish boʻyicha hamkorlik kelishuvi imzolandi.
Shu oʻrinda, Xalq taʼlimi vazirligi oʻqituvchilar, oʻquvchi hamda ularning ota-onalariga qoʻshimcha shart-sharoit va qulayliklar yaratishga qaratilgan loyihalarni amalga oshirmoqchi boʻlgan tadbirkorlik subyektlari bilan hamkorlikka tayyor ekanligini maʼlum qiladi.

The Educard project is being implemented to create additional conditions and facilities for school teachers, students and their parents.
The main goal of the project is to provide various discounts and benefits (Cashback) for goods and services purchased by teachers, as well as to provide preferential loans to teachers online.
At the same time, the project will provide a number of benefits and opportunities for students and their parents, including the development of economic culture and financial literacy among young people, ensuring the security of funds provided by parents and regular monitoring. In addition, financial incentives are provided for the use of various paid educational resources and services.
For information: The Ministry of Public Education has received proposals from the Single Republican Processing Center (Uzcard) and Universal Bank to implement the project in the form of a pilot agreement on the implementation of existing plastic cards in Shayhantahur and Uchtepa districts of Tashkent. signed.
In this regard, the Ministry of Public Education is ready to cooperate with businesses that want to implement projects aimed at creating additional conditions and facilities for teachers, students and their parents.