XALQ TA’LIMI VAZIRLIGI BOSH MUTAXASSISI VA BIR GURUH TIZIM XODIMLARI «MA’NAVIY-MA’RIFIY ISHLAR A’LOCHISI» KO‘KRAK NISHONI BILAN TAQDIRLANDI
26-yanvar 2021-yil
Xalq ta’limi vazirligining Ma’naviy-axloqiy tarbiya boshqarmasi bosh mutaxassisi Fayziddin Zaripov O‘zbekiston Qurolli Kuchlari tizimi va o‘quvchi-yoshlar orasida ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirishga munosib hissa qo‘shgani uchun Favqulotda vaziyatlar vazirligi tomonidan «Ma’naviy-ma’rifiy ishlar a’lochisi» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Bundan tashqari, Qurolli kuchlar tizimiga kiruvchi huquqni muhofaza qiluvchi organlar tomonidan o‘z ishiga sadoqat va mas’uliyat bilan yondashgan 4 nafar umumta’lim maktablarining Vatanparvarlik ruhida yoshlarni tayyorlash bo‘yicha direktor o‘rinbosari-Harbiy chaqiriqqacha tayyorlash rahbarlari ham mazkur ko‘krak nishon bilan taqdirlandi.
Ular quyidagilar:
Baxrom Toshbuxarov – Qashqadaryo viloyati, Yakkabog‘ tumani 21-maktab;
Lola Shafiyeva – Toshkent shahar Shayxontohur tumani 42-maktab;
Gʻayratbek Kamolov – Andijaon viloyati, Andijon shahri 31-maktab;
Yuldash Xolmuminov – Surxondaryo viloyati, Qumqo‘rg‘on tumani 25-maktab.
Ma’lumot uchun, «Ma’naviy-ma’rifiy ishlar a’lochisi» ko‘krak nishoni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 4 avgustdagi «O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari harbiy xizmatchilarining ma’naviy-ma’rifiy saviyasini oshirish tizimini tubdan takomillashtirish to‘g‘risida»gi PQ-3898-son qarori asosida ta’sis etilgan.

Fayziddin Zaripov, Chief Specialist of the Department of Spiritual and Moral Education of the Ministry of Public Education, was awarded the badge of "Excellence in Spiritual and Enlightenment Affairs" by the Ministry of Emergency Situations for his contribution to improving the effectiveness of spiritual and educational work among students of the Armed Forces of Uzbekistan.
In addition, law enforcement agencies of the Armed Forces awarded the badge to the Deputy Director for Patriotic Youth Training - Heads of Pre-Conscription Training of 4 secondary schools, who approached their work with dedication and responsibility.
They are:
Bahrom Toshbukharov - 21st school of Yakkabag district, Kashkadarya region;
Lola Shafieva - 42nd school of Shayhantahur district of Tashkent city;
Gayratbek Kamolov - School No. 31, Andijan city, Andijan region;
Yuldash Kholmuminov - School No. 25, Surkhandarya region, Kumkurgan district.
For information, the badge "Excellence in Spiritual and Enlightenment Affairs" was established by the President of the Republic of Uzbekistan dated August 4, 2018 No PP-3898 "On radical improvement of the system of raising the spiritual and educational level of servicemen of the Armed Forces of the Republic of Uzbekistan."