O‘zbekiston barkamollik uchun taʼlim dasturi doirasida “Ingliz tilini xorijiy til sifatida o‘qitish va o‘rganish resurslari: hamkorlik, bilim va tajribalarni o‘rganish va baholash” mavzusida besh kunlik seminar o‘z ishini boshladi.
Mazkur treningning ochilish marosimida Florida davlat universitetidan trenerlar, AQSH Xalqaro Taraqqiyot Agentligi (USAID), Xalq taʼlimi vazirligi hamda Respublika taʼlim markazidan rasmiylar qatnashdi.
Florida davlat universiteti mutaxassislari dastur boshlanganidan beri ilk marotaba O‘zbekistonga tashrif buyurishdi va mahalliy dastur hamkorlari, o‘qituvchilar, taqriz guruhi aʼzolari hamda o‘quv metodik majmualar yaratilish jarayonida qatnashgan mutaxassislar bilan yuzma-yuz ko‘rishdi.
Ushbu kunlar davomida seminarda o‘quv-metodik majmualar ishlab chiqish jarayoni, bolalar uchun qiziqarli va pedagogik jihatdan mos bo‘lgan kontentning nozik jihatlari, dizayn sirlari va boshqa ko‘plab mavzularga eʼtibor qaratiladi.

ENGLISH TEACHING TOPIC WILL BE IN THE FOCUS OF SPECIALISTS FOR FIVE DAYS
A five-day seminar on "Resources for teaching and learning English as a foreign language: cooperation, study and evaluation of knowledge and experience" has started within the framework of the Education Program for Integrity of Uzbekistan.
The opening ceremony was attended by trainers from Florida State University, the United States Agency for International Development (USAID), the Ministry of Public Education and officials from the Republican Education Center.
For the first time since the program began, Florida State University experts visited Uzbekistan and met face-to-face with local program partners, teachers, review team members, and experts involved in the development of the teaching materials.
photo2022-06-0716-32-56-2.jpg
During these days, the seminar will focus on the process of developing teaching materials, the subtleties of content that is interesting and pedagogically relevant for children, design secrets and many other topics.