Londonda oʻtkazilayotgan Butunjahon taʼlim forumining ilk kunida Xalq taʼlimi vazirining birinchi oʻrinbosari Usmon Sharifxodjayev Malayziya taʼlim vaziri Moxd Radzi Md Jidin bilan uchrashgan edi.
Forum doirasida “York Press” va “Pearson Assesment” nashriyotlari bilan ham uchrashuvlar tashkil etildi. Usmon Sharifxodjayev mazkur nashriyot mutaxassislari bilan xalqaro miqyosda tan olingan zamonaviy darsliklar yaratish, ularni Oʻzbekistonga moslashtirish masalalarini muhokama qildi.
Shuningdek, hamkorlar bilan oʻqituvchilar bilimini baholash hamda sertifikatsiyalarni joriy qilish boʻyicha kelishib olindi.
“National Geographic Learning” taʼlim kontentiga moslangan elementlarni Oʻzbekistonda taʼlim jarayoniga moslashtirish boʻyicha fikr almashildi.

MEETINGS WITH YORK PRESS AND PEARSON ASSESSMENT PUBLISHERS AT LONDON FORUM
On the first day of the World Education Forum in London, First Deputy Minister of Public Education Usmon Sharifkhodjaev met with Malaysian Minister of Education Mohd Radzi Md Jidin.
Meetings with York Press and Pearson Assessment were also held as part of the forum. Usmon Sharifkhodjaev discussed with the specialists of the publishing house the issues of creating internationally recognized modern textbooks and their adaptation to Uzbekistan.
It was also agreed with the partners to assess the knowledge of teachers and introduce certification.
photo2022-05-2320-48-35.jpg
The sides exchanged views on the adaptation of elements adapted to the educational content of "National Geographic Learning" to the educational process in Uzbekistan.