Avval xabar berilganidek, xalq taʼlimi tizimida Adliya vazirligi, Bosh prokuratura va BMT Taraqqiyot dasturining “Oʻzbekistonda samarali, hisob beruvchi va shaffof boshqaruv institutlari orqali korrupsiyaga qarshi kurashish” loyihasi doirasida dunyoning toʻrtta yirik auditorlik konsalting kompaniyalaridan biri boʻlgan KPMG xalqaro kompaniyasi tomonidan antikorrupsion «komplayens-nazorat» tizimi joriy etilmoqda.
Xalq taʼlimi vazirligi “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan «Aksilkorrupsiya haftaligi» doirasida oʻtkazilayotgan tadbirlarida faol ishtirok etmoqda.
Mazkur tadbirlar doirasida KPMG xalqaro auditorlik kompaniyasi, BMT Taraqqiyot dasturi loyihasi vakillari hamda Xalq taʼlimi vazirligi xodimlari tomonidan Qashqadaryo viloyati xalq taʼlimi boshqarmasi xodimlari uchun “Xalq taʼlimi tizimida korrupsiyaning oldini olish va halollikni taʼminlash”, Chiroqchi tumani umumiy oʻrta taʼlim muassasalarining 8-9-sinf oʻquvchilari oʻrtasida “Insof va halollik” mavzularida seminar mashgʻulotlari oʻtkazildi. Seminar mashgʻulotlarida xodimlar hamda yoshlar oʻrtasida korrupsiyaning salbiy oqibatlari, korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda boʻlish toʻgʻrisida asosiy tushunchalar yetkazildi. Seminar ishtirokchilarini qiziqtirgan barcha savollarga xalqaro hamkorlar tomonidan batafsil javob berildi.

As previously reported, the Ministry of Justice, the Prosecutor General's Office and the UNDP project "Fighting Corruption in Uzbekistan through Effective, Accountable and Transparent Governance Institutions" launched KPMG, one of the world's four largest audit consulting companies. »System is being introduced.
The Ministry of Public Education is actively involved in the "Anti-Corruption Week" on the occasion of "December 9 - International Anti-Corruption Day."
Within the framework of these events, representatives of the international audit company KPMG, UNDP project and the Ministry of Public Education organized a seminar for employees of the Department of Public Education of Kashkadarya region on "Prevention of corruption and integrity in public education" for students of 8-9 grades of Chirakchi district secondary schools. A seminar on "Honesty and Integrity" was held between The seminar provided key insights into the negative consequences of corruption among employees and young people, as well as intolerance of corruption. All questions of interest to the seminar participants were answered in detail by international partners.