Bugun Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov Profilli mehnat taʼlimiga yoʻnaltirilgan maktabda boʻlib, oʻquvchilar uchun yaratilgan sharoitlar hamda kasb hunarga yoʻnaltirish xonalarining holatini koʻzdan kechirib, maktab pedagoglari bilan suhbatlashdi.
Suhbat jarayonida pedagoglar tomonidan maktabda oʻquvchilarni kasb-hunarga yoʻnaltirish borasida olib borilayotgan ishlar hamda ushbu yoʻnalishni rivojlantirish yuzasidan takliflari tinglandi.
Shuningdek mazkur maktabni respublika kasb-hunarga yoʻnaltirish borasida ish tajribasini ommalashtirish hamda Mirzo Ulugʻbek tumanidagi kam koeffitsientli maktablarning birida tajriba-sinov shaklida tarmoq maktabini tashkil etish taklif etildi.
Buning uchun tajriba (pilot) tariqasida Profilli mehnat taʼlimi maktabi uchun alohida oʻquv dasturi, oʻquv rejasi tayyorlash, maktabning moddiy-texnik bazasini mustahkamlash ishlari rejalashtirildi.

Today, the Minister of Public Education Sherzod Shermatov visited the school, which focuses on vocational education, inspected the conditions created for students and the condition of vocational guidance rooms, and talked with school teachers.
During the conversation, the teachers heard the work being done at the school on vocational guidance of students and suggestions for the development of this area.
It was also proposed to popularize the experience of this school in the republican vocational training and to establish a pilot school in one of the low-income schools in Mirzo Ulugbek district.
For this purpose, as a pilot project, a special curriculum for the School of Professional Labor Education, the development of a curriculum, strengthening the material and technical base of the school is planned.