Avval xabar berganimizdek, 12-15 may kunlari Rossiya Federatsiyasining Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tgan XVIII xalqaro futbol turnirida Mehribonlik uylarining 11-12 yoshli tarbiyalanuvchilaridan tashkil topgan O‘zbekiston terma jamoasi ishtirok etib, musobaqaning mutlaq g‘olibligini qo‘lga kiritgan edi.
Bugun Xalqaro aeroportda g‘oliblar tantanali kutib olindi. Shundan so‘ng Xalq taʼlimi vazirligida vazir va g‘olib o‘quvchilarning uchrashuvi o‘tkazilib, esdalik sovg‘alari topshirildi.
8 ta o‘yinning barchasini g‘alaba bilan yakunlagan bolalar vazir bilan suhbatda o‘zlarining hayajonlari bilan o‘rtoqlashdilar. Vazir ularni g‘alaba bilan qutlar ekan, murabbiylariga alohida minnatdorlik bildirdi hamda bolalarni professional futbol bilan shug‘ullanishlari uchun O‘zbekiston Futbol Federatsiyasi bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yish zarurligini qayd etdi.

As previously reported, the national team of Uzbekistan, consisting of 11-12-year-olds from orphanages, took part in the XVIII International Football Tournament, which took place on May 12-15 in St. Petersburg, Russia, and won the tournament.
The winners were welcomed today at the International Airport. After that, the Minister and the winners met at the Ministry of Public Education and presented souvenirs.
The children, who won all 8 games, shared their excitement in a conversation with the minister. Congratulating them on the victory, the Minister expressed special gratitude to their coaches and noted the need to establish cooperation with the Football Federation of Uzbekistan for children to play professional football.