Maktab oʻquvchilarining intellektual salohiyatini rivojlantirish maqsadida oʻtkazilayotgan “Zakovat” intellektual oʻyinlarining “Vazirlik kubogi” respublika turniri yakunlandi.
Final bosqichi yakunida Toshkent shahrining “Irfon” jamoasi 1-darajali, Fargʻona viloyatining 1-IDUMI 2-darajali hamda Andijon viloyatining “Diplomat” jamoasi 3-darajali diplomni qoʻlga kiritdi.
Turnirda “Zakovat intellektual klubi” NNT direktori oʻquvchilarga mazkur oʻyinning shakllanishi va shu kungacha bosib kelingan yoʻli haqida tushuncha berdi. Shu bilan birga oʻquvchilar orasida bu turnirni yanada kuchaytirish lozimligini taʼkidladi.
Respublika turniri yakunida gʻolib jamoalar Xalq taʼlimi vazirligi tomonidan qimmatbaho sovgʻa hamda diplom bilan taqdirlandi.

The republican tournament "Minister's Cup" of intellectual games "Zakovat", aimed at developing the intellectual potential of schoolchildren, has come to an end.
At the end of the final round, the team of Tashkent "Irfon" won the 1st degree, the team of Fergana region won the 1st degree IDUMI 2nd degree and the team of Andijan region "Diplomat" won the 3rd degree.
During the tournament, the director of the NGO "Intellectual Club of Intelligence" gave students an idea of the formation of the game and the way it has been played so far. At the same time, he stressed the need to further strengthen this tournament among students.
At the end of the republican tournament, the winning teams were awarded valuable prizes and diplomas by the Ministry of Public Education.