Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov samarqandlik iqtidorli oʻquvchilar bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida til bilish darajasi boʻyicha IELTSdan 9 ballni qoʻlga kiritgan Suhrob Murodov va 7 ballni qoʻlga kiritgan Kamronbek Isoyev Xalq taʼlimi vaziri bilan ingliz tilida muloqotda boʻlib, kelajakdagi orzulari va rejalarini soʻzlab berdi.
Joriy yilning 29-30-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi xorijiy tillarni oʻrganishni ommalashtirish agentligi tashabbusi bilan oʻtkazilgan “Poliglot” tanlovida Samarqand shahridagi 50-umumtaʼlim maktabining 10-sinf oʻquvchisi Kamronbek Isoyev 1-oʻrinni hamda 43-ixtisoslashtirilgan davlat umumtaʼlim maktabining 11-sinf oʻquvchisi Suhrob Murodov 2-oʻrinni egallagan edi.
Xalq taʼlimi vaziri oʻquvchilarning tirishqoqligi va oʻz maqsadi sari dadil odimlayotganini alohida eʼtirof etdi. Bugungi kunda yurtimizda yoshlarga yaratib berilayotgan sharoitlar bois Kamronbek va Suhrob kabi oʻquvchilar yanada ortishi uchun keng imkoniyatlar eshigini ochishini taʼkidladi.
Aʼlo oʻqishi va namunali xulqi bilan doʻstlariga namuna boʻlayotgan oʻquvchilarga esdalik sovgʻalari topshirildi.

Minister of Public Education Sherzod Shermatov met with talented students from Samarkand. During the meeting, Suhrob Murodov, who scored 9 points in IELTS, and Kamronbek Isoev, who scored 7 points in IELTS, spoke in English with the Minister of Public Education and shared their dreams and plans for the future.
Kamronbek Isoyev, a 10th grade student of Samarkand Secondary School No. 50, took the 1st place in the Polyglot competition held on June 29-30 at the initiative of the Agency for the Promotion of Foreign Languages under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan. student Suhrob Murodov took 2nd place.
The Minister of Public Education emphasized the diligence and boldness of the students towards their goals. He noted that the conditions created for young people in our country today open the door to more opportunities for students such as Kamronbek and Suhrob.
Commemorative gifts were presented to the students who set an example for their friends with their excellent reading and exemplary behavior.