O‘zbekiston terma jamoasi o‘quvchilarini nufuzli xalqaro fan olimpiadalariga tayyorlashda xorijiy mutaxassislar ham ishtirok etmoqda.
Xalqaro biologiya olimpiadasi (IBO)da ishtirok etuvchi O‘zbekiston terma jamoasi aʼzolari hamda saralash olimpiadalarida yuqori natijalarni qayd etgan 9-10-sinf o‘quvchilari bilan kuchaytirilgan o‘quv mashg‘ulotlarini olib borish uchun Moskva Davlat Universitetidan xorijiy mutaxassislar jalb qilinmoqda.
Biologiya fanlari nomzodi Georgiy Nosov o‘quvchilar bilan biologiya fanining “Biokimyo” va “Bioinformatika” bo‘limlari bo‘yicha nazariy va amaliy dars mashg‘ulotlarini olib bormoqda.
Ayni damda Olimpiadasida ishtirok etuvchi O‘zbekiston terma jamoasi aʼzolari “O‘zbekiston” mehmonxonasiga joylashtirilgan va ularni xalqaro olimpiadaga tayyorlanishlari uchun kerakli barcha sharoitlar yaratilgan.

FOREIGN EXPERTS ALSO PARTICIPATE IN PREPARATION OF UZBEK STUDENTS FOR INTERNATIONAL SCIENCE OLYMPIAD
7 may 2022 year
Foreign experts are also involved in preparing students of the national team of Uzbekistan for prestigious international science Olympiads.
Foreign experts from Moscow State University are being involved in conducting intensive trainings with members of the Uzbek national team participating in the International Biology Olympiad (IBO) and students in grades 9-10 who have achieved high results in the qualifying Olympiads.
Candidate of Biological Sciences Georgiy Nosov conducts theoretical and practical classes with students in the departments of biology "Biochemistry" and "Bioinformatics".
photo2022-05-1011-45-31.jpg
Currently, members of the national team of Uzbekistan participating in the Olympics are accommodated in the hotel "Uzbekistan" and all the necessary conditions are created for their preparation for the International Olympics.