HECH BIR 1-SINF OʻQUVCHISI PREZIDENT SOVGʻASISIZ QOLMAYDI, XAVOTIRGA OʻRIN YOʻQ!
Xalq taʼlimi vazirligiga ayrim hududlarda 1-sinf oʻquvchilariga Prezident sovgʻalari yoki uning tarkibidagi ayrim oʻquv qurollari yetib bormagani haqida xabarlar kelib tushmoqda. Xalq taʼlimi vazirligi mazkur holat yuzasidan quyidagilarni maʼlum qiladi:
Afsuski, pandemiya yangi oʻquv yili boshlanishining soʻnggi kunigacha baʼzi ota-onalar tomonidan farzandlarini hujjatlarini topshirishini kechiktirdi, shu bilar birga baʼzi yetkazib beruvchilarning kechikishiga ham olib keldi. Bu esa oʻz-oʻzidan sovgʻalarni hisob-kitob qilishda va toʻliq qilib yetkazishda muammolarni yuzaga keltirdi.
Xalq taʼlimi vazirligi ota-onalardan vaziyatni toʻgʻri qabul qilishlarini va tez kunda sovgʻalar har bir bolaga yetib borishi taʼminlanishini maʼlum qiladi. Sovgʻalarni ichidagi baʼzi yetmay qolgan oʻquv qurollari joyiga qaytadan yetkazilib, tarqatiladi.
Bir hafta davomida mazkur holat toʻliq inventarizatsiya qilib chiqiladi, agar shundan soʻng ham farzandingizga sovgʻa yoki darslik yetib bormasa Xalq taʼlimi vazirligining 71 202 09 09 Ishonch telefon raqamlari orqali murojaat qilishingizni soʻraladi.

The Ministry of Public Education has received reports that in some areas, first-graders have not received presidential gifts or some of their teaching aids. The Ministry of Public Education reports:
Unfortunately, the pandemic delayed the submission of documents by some parents until the last day of the start of the new school year, which also led to delays by some suppliers. This in itself has created problems in calculating and delivering gifts in full.
The Ministry of Public Education informs parents that they will take the situation correctly and ensure that gifts reach every child as soon as possible. Some of the missing school supplies inside the gifts will be re-delivered and distributed.
Within a week, this situation will be fully inventoried, and if after that your child does not receive a gift or textbook, you will be asked to contact the hotline of the Ministry of Public Education 71 202 09 09.