26 NAFAR INFORMATIKA FANI OʻQITUVCHILARI PYTHON DASTURIDA TAHSIL OLMOQDA
Yangi Namangan tumanidagi 86-axborot texnologiyalariga ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim maktabida viloyatning shahar va tumanlaridagi umumtaʼlim muassasalarida faoliyat koʻrsatayotgan eng bilimli, solohiyatli va tashabbuskor informatika fani oʻqituvchilaridan saralangan ikki nafardan ustoz-muallimlar “PYTHON” dasturi boʻyicha oʻqitilmoqda.
Uch oy davom etadigan mazkur oʻquv kursi mobaynida oʻqituvchilar 3 bosqichda test sinovlaridan oʻtadilar. Birinchi bosqich test sinovlari natijalariga koʻra 26 nafar pedagog saralab olingan. Endilikda ular ikki oy mobaynida egallagan bilimlari asosida qayta test sinovlarini topshiradilar.
Yuqori sinf oʻquvchilariga dasturlash borasida zamonaviy bilimlarni chuqur oʻrgatish va mukammal bilim berish maqsodi koʻzda tutilgan mazkur oʻquv yakunida muvaffaqiyatli tahsil olgan informatiklarga maxsus sertifikat topshiriladi.

Two teachers selected from the most knowledgeable, competent and enterprising computer science teachers working in secondary schools of cities and districts of the region are trained under the PYTHON program at the secondary school No. 86 specializing in information technologies in the new Namangan district.
During the three-month training course, teachers will take a three-stage test. According to the results of the first stage tests, 26 teachers were selected. Now they take re-tests based on the knowledge they have acquired over a two-month period.
High school students will be awarded a special certificate at the end of the course, which aims to provide them with in-depth knowledge of modern programming and excellent knowledge.