Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi 51-sonli fransuz tiliga ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim maktabida Fransiyaning “Amopa” assotsiatsiyasi tomonidan Oʻzbekistondagi fransuz tilida oʻqitiladigan 787 ta ixtisoslashtirilgan maktablar uchun 998 nomdagi 1 470 dona badiiy adabiyotlar va darsliklar begʻaraz ajratildi.
Taqdimotda Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov, Oʻzbekistonning Fransiyadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Sardor Rustamboyevlar hamda “Amopa” assotsiatsiyasi vakillari ZOOM orqali ishtirok etdi.
Taqdimot jarayonida Toshkent shahar Yunusobod tumanidagi 51-sonli fransuz tiliga ixtisoslashtirilgan umumtaʼlim muassasasining 11-sinf oʻquvchisi Sadiya Saidkarimova hamda oʻqituvchilar mazkur kitoblar oʻquvchilarning chet tilini oʻrganishda bilimini yana-da oshirishda muhimligini taʼkidladi.
Xalq taʼlimi vaziri Sherzod Shermatov taqdimot jarayonida Oʻzbekistonning Fransiyadagi elchixonasiga hamda “Amopa” assotsiatsiyasiga minnatdorlik bildirdi.

In French secondary school No. 51 in Yunusabad district of Tashkent, the French Amopa Association has donated 1,470 titles of fiction and textbooks of 998 titles to 787 French-language schools in Uzbekistan.
The presentation was attended by Minister of Public Education Sherzod Shermatov, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Uzbekistan to France Sardor Rustambaev and representatives of the Amopa Association through ZOOM.
During the presentation, Sadiya Saidkarimova, an 11th grade student at French Secondary School No. 51 in Yunusabad District, Tashkent, and teachers noted the importance of these books in furthering students' knowledge of a foreign language.
During the presentation, Minister of Public Education Sherzod Shermatov thanked the Embassy of Uzbekistan in France and the Amopa Association.