NAVOIYLIK INFORMATIKA OʻQITUVCHILARI TOP-100 ROʻYXATDA BIRINCHI BOʻLDI
“One Million Uzbek Coders” loyihasi doirasida umumtaʼlim maktablari Informatika fani oʻqituvchilari uchun oʻtkazilgan tanlov natijalari eʼlon qilinib, TOP-100 nafar oʻqituvchilar roʻyxati shakllangani haqida avvalroq xabar bergandik.
Top-100 roʻyxatda Navoiy viloyati oʻqituvchilaridan 22 nafari yuqori natijani qoʻlga kiritib, respublika miqyosida birinchilikni qoʻlga kiritdi.
Oʻqituvchilar soni boʻyicha keyingi oʻrindan qoraqalpogʻistonlik 16 nafar oʻqituvchi joy oldi. 12 va 13 nafar oʻqituvchi bilan Namangan va Fargʻona viloyatlari keyingi oʻrinlardan joy olgan. TOP-100 roʻyxatga kirgan har bir oʻqituvchiga 4 900 000 soʻm pul mukofoti beriladi.n.
Eslatib oʻtamiz, joriy yilning aprel oyida loyiha doirasida Navoiy viloyati Karmana tumanidagi 2-son umumtaʼlim maktabi direktoriga “Prezident sovgʻasi” — “Spark” avtomobili topshirilgan.
Hozirda respublikamizda 284 ming oʻquvchi zamonaviy dasturlashni oʻrganmoqda, 133 ming nafari “Bir million dasturchi” loyiha doirasida 4 ta yoʻnalish boʻyicha bitiruvchi sertifikatlarini qoʻlga kiritga

As previously reported, the results of the competition for teachers of computer science in secondary schools under the project "One Million Uzbek Coders" were announced, and a list of TOP-100 teachers was formed.
In the Top-100 list, 22 teachers from Navoi region achieved high results and became the first in the country.
In terms of the number of teachers, the next place was taken by 16 teachers from Karakalpakstan. With 12 and 13 teachers, Namangan and Ferghana are in second place. Each teacher included in the TOP-100 will receive a cash prize of 4,900,000 soums.
It will be recalled that in April of this year, the director of the secondary school No. 2 in Karmana district of Navoi region received a "President's gift" - a car "Spark".
Currently, 284 thousand students in the country are studying modern programming, 133 thousand of them have received certificates in 4 areas under the project "One Million Programmers".