Xalq taʼlimi vazirining oʻrinbosari Ibrohim Joʻrayev Navoiy viloyatining olis hududlaridagi maktablarni oʻrganmoqda. Kecha ushbu maktablarga borib kelish uchun vazir oʻrinbosari qariyb 1000 kilometrlik yoʻlni bosib oʻtdi.
Shunday maktablardan biri Tomdi tumani “Shiyeli” ovul fuqarolar yigʻinida joylashgan namunali 8-umumtaʼlim maktabi boʻldi. Mazkur taʼlim muassasi tuman markazidan 135 kilometr uzoqlikda joylashgan boʻlib, Ibrohim Joʻrayev maktabdagi sharoitlar bilan tanishib, ularni yaxshilash boʻyicha oʻz takliflarini berdi.
“Keregetau” ovul fuqarolar yigʻini Jiriq ovulidagi 13-umumtaʼlim maktabida 82 nafar oʻquvchi taʼlim oladi. Hozirda maktabning 3 ta binosi mavjud boʻlib, boshlangʻich sinflar uchun moʻljallangan bitta bino 1969-yilda, ikkitasi 1988-yilda qurib, foydalanishga topshirilgan.
Vaziyat bilan yaqindan tanishgan vazir oʻrinbosari mazkur binolar oʻrnida 2 qavatli 100 oʻrinli zamonaviy maktab qurilishi boʻyicha zarur koʻrsatmalar berdi.

Deputy Minister of Public Education Ibrahim Juraev is studying schools in remote areas of Navoi region. Yesterday, the deputy minister walked nearly 1,000 kilometers to visit these schools.One of such schools was the exemplary 8th comprehensive school located in Shieli village citizens' assembly of Tomdi district.
The school is located 135 kilometers from the district center, and Ibrahim Juraev got acquainted with the conditions at the school and made suggestions for their improvement.
82 students study at the secondary school No. 13 in Jirik village of Keregetau village. Currently, the school has 3 buildings, one for primary school was built in 1969 and two in 1988.
After getting acquainted with the situation, the Deputy Minister gave the necessary instructions for the construction of a modern two-storey 100-seat school on the site of these buildings.