Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov Namangan viloyatidagi maktablarni o‘rganish davomida ijtimoiy tarmoq orqali murojaat qilgan o‘qituvchi Nafosat Muhitdinova faoliyat yuritayotgan Norin tumanidagi 3-sonli maktabda bo‘ldi. O‘qituvchining taʼlim jarayonlarini yaxshilash bo‘yicha takliflari tinglanib, dars jarayonida ishtirok etildi.
Mazkur maktab o‘quvchilari bilan fanlarni o‘zlashtirish bo‘yicha muloqot qilinib, jahon adabiyotining nodir asarlaridan bo‘lgan adabiyotgan to‘plami, o‘qituvchi Nafosat Muhitdinovaga axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan foydalangan holda o‘quvchilarga yana-da ko‘proq bilim berishi uchun noutbuk sovg‘a qilindi.
Maktab o‘qituvchi va o‘quvchilarining uchun dars jarayonida foydalanishlari uchun elektron doska, kompyuter sinfi taqdim qilindi. Maktab binosini 2023-2024 yillarda Investitsiya dasturiga kiritgan holda sharoitlarni yaxshilash rejaga kiritildi.
Shuningdek, 1965 yilda qurilgan, taʼlim darajasi yuqori bo‘lmagan hamda moddiy-texnik bazasi nochor bo‘lgan 6-sonli maktab faoliyati bilan tanishildi. Kelgusida aholi soni o‘sishini inobatga olib mazkur maktab o‘rnida 990 o‘rinli yangi maktab binosi qurish bo‘yicha Investitsiya dasturiga kiritish taklif qilindi.

Minister of Public Education Bakhtiyor Saidov visited school No. 3 in Naryn district, where teacher Nafosat Muhitdinova works, through a social network while studying schools in Namangan region. The teacher's suggestions for improving the educational process were heard and the lesson was attended.
The students of the school were taught a subject, and a set of literature from the rare works of world literature, a teacher Nafosat Muhitdinova was presented with a laptop to provide students with more information using information and communication technologies.
An electronic whiteboard and a computer class were provided for school teachers and students to use in the classroom. Improvements are planned to include the school building in the Investment Program for 2023-2024.
He also got acquainted with the activities of school No. 6, built in 1965, which has a low level of education and poor material and technical base. In the future, taking into account the growth of the population, it was proposed to include in the Investment Program for the construction of a new school building for 990 places on the site of the school.