Bolalar gematologiya, onkologiya va klinik immunologiyasi markazida davolanayotgan bolalarga umumiy o‘rta taʼlim berish uchun tashkil etilgan “Mehrli maktab”ga quyidagi mutaxassislarni tanlov asosida ishga taklif etamiz:
1. Direktor o‘rinbosari;
2. Fan o‘qituvchilari (ona tili va adabiyot o‘qituvchisi, matematika o‘qituvchisi, tarix o‘qituvchisi, ingliz tili o‘qituvchisi, fizika o‘qituvchisi, biologiya o‘qituvchisi, kimyo o‘qituvchisi, rus tili va adabiyot o‘qituvchisi, informatika o‘qituvchisi, geografiya va iqtisod o‘qituvchisi)
3.Psixolog;
4.To‘garak rahbari.
Nomzodlarga quyidagi talablar qo‘yiladi:
a) direktor o‘rinbosari lavozimiga:
oliy (pedagogik) maʼlumotli, kamida 5 yillik pedagogik ish tajribasiga hamda umumiy o‘rta taʼlim muassasalarida o‘quv jarayonlarini boshqarish ko‘nikmasiga ega bo‘lgan, o‘zbek va rus tillarini mukammal biladigan mutaxassislar;
b) fan o‘qituvchilari lavozimiga:
oliy (pedagogik) maʼlumotli, dars berayotgan fani bo‘yicha kamida birinchi toifali, 3 yillik pedagogik ish stajiga ega, statsionar sharoitda uzoq muddat davolanishga muhtoj bolalar bilan ishlash ko‘nikmasiga ega bo‘lgan, rus va o‘zbek tillarini mukammal biladigan pedagoglar;
v) psixolog lavozimiga:
oliy maʼlumotli, bolalar bilan ishlash ko‘nikmasiga ega, kamida 3 yillik psixolog faoliyati bilan shug‘ullangan, rus va o‘zbek tillarini mukammal biladigan mutaxassislar;

We invite the following specialists to work on a competitive basis in the "School of Mercy", established for the general secondary education of children treated at the Center for Pediatric Hematology, Oncology and Clinical Immunology:
1. Deputy Director;
2. Science teachers (mother tongue and literature teacher, mathematics teacher, history teacher, English teacher, physics teacher, biology teacher, chemistry teacher, Russian language and literature teacher, computer science teacher, geography and economics teacher)
3.Psychologist;
4. Circle leader.
Candidates are subject to the following requirements:
a) to the position of Deputy Director:
Specialists with higher (pedagogical) education, at least 5 years of pedagogical experience and the ability to manage the educational process in general secondary education, fluent in Uzbek and Russian;
b) for the position of science teachers:
Teachers with higher (pedagogical) education, at least the first category in the subject, 3 years of teaching experience, the ability to work with children in need of long-term treatment in an inpatient setting, fluent in Russian and Uzbek;
c) to the position of psychologist:
specialists with higher education, ability to work with children, at least 3 years of work as a psychologist, fluent in Russian and Uzbek;
g) to the position of the head of the circle:
skilled club leaders working in out-of-school educational institutions.
Candidates participating in the competition can submit the following documents in electronic form to the e-mail address of the Ministry of Public Education mehrli.maktab@xtv.uz until March 15 of this year:
reference-lens, copy of diploma.
Candidates who meet the above qualification requirements will be hired on the basis of an interview.