Xalq taʼlimi vaziri Baxtiyor Saidov Qashqadaryo maktablarida bo‘lib, taʼlim muassasalari faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Dastlab, Baxtiyor Saidov Kasbi tumanidagi 15-maktab sharoitini ko‘zdan kechirdi. Taʼlim maskanida bilim olayotgan o‘quvchilar va ularning ustozlari bilan suhbatlashdi. Maktab rahbariyatiga sinf xonalari va maktab hududidagi kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha o‘z takliflarini berib o‘tdi.
![y111.jpg](https://old.uzedu.uz/uploads/2022/04/y111.jpg)
So‘ngra vazir mazkur tumandagi 53-maktabda bo‘lib, yuqori sinf o‘quvchilari bilan suhbatlashdi. Ularning kelgusi orzu-maqsadlarini o‘rganib, o‘g‘il-qizlar bilimini sinovdan o‘tkazdi. Iqtidorli va bilimdon ikki nafar o‘quvchi qizni noutbuk bilan taqdirladi.
Kunning ikkinchi yarmida Baxtiyor Saidov Koson tumanidagi 94-maktabga bordi. Maktabning iqtidorli o‘quvchilari tomonidan chizilgan suratlarni alohida eʼtirof etdi. Aʼlochi o‘quvchilardan biriga noutbuk taqdim etib, kitobxon o‘g‘il-qizlarga badiiy kitoblar to‘plami sovg‘a qilindi.
Xalq taʼlimi vaziri maktablarda taʼlim sifatini takomillashtirish bo‘yicha o‘z taklif va tavsiyalarini berdi.

MINISTER OF PUBLIC EDUCATION GETS ACQUAINTED WITH THE ACTIVITIES OF SCHOOLS IN KASHKADARYA REGION
Minister of Public Education Bakhtiyor Saidov visited Kashkadarya schools and got acquainted with the activities of educational institutions.
First, Bakhtiyor Saidov inspected the conditions of the 15th school in Kasbi district. Interviews were conducted with students and their teachers studying at the campus. He made suggestions to the school administration on how to address the shortcomings in the classrooms and the school grounds.
y111.jpg
The minister then visited School No. 53 in the district and spoke with high school students. He tested their knowledge of boys and girls by studying their future dreams and goals. Two talented and knowledgeable students awarded the girl with a laptop.
In the afternoon, Bakhtiyor Saidov went to school 94 in Kasan district. Special mention was made of the drawings made by the gifted students of the school. One of the excellent students was presented with a laptop and a set of art books was presented to the boys and girls.
y1111.jpg
The Minister of Public Education gave his suggestions and recommendations on improving the quality of education in schools.