Bugun kunning birinchi yarmida ishchi guruh Uchtepa tumanidagi taʼlim darjasi yuqori bo‘lmagan 109- va 106-sonli maktablarda bo‘lib, yuqori sinf o‘quvchilari o‘quvchilari bilan muloqot qilindi.
109-sonli maktabda 11-sinfda “Vazir darsi” tashkil etilib, bitiruvchilarga hayotda muvaffaqiyatga erishish uchun maktab davrida yaxshi taʼlim olish, ko‘proq kitob o‘qish, aniq maqsad qo‘ya olish, kelajakda egallaydigan kasb orqali xayotda o‘z o‘rnini topish mumkinligi hayotiy misollar bilan tushuntirib berildi.
Uchtepa tuman hokimligi bilan birgalikda ota-onalar, mahalla bilan hamkorlikda maktabda ijtimoiy-maʼnaviy muhitni yaxshilashda amaliy yordam berishga kelishib olindi.
Maktabda taʼlim darajasini oshirish uchun, birinchi navbatda maktab pedagog jamoasini salohiyatini oshirish, o‘qituvchilarning kasbiy mahoratining diganostika qilgan holda har bir o‘qituvchini individual o‘qitish yuzasidan tuman xalq taʼlimi bo‘limiga topshiriq berildi.
Tumandagi 106-sonli maktabda ham o‘quvchilar bilan muloqot qilinib, ko‘proq kitob o‘qish orqali tafakkurni rivojlantirish, hayotda aniq maqsad qo‘ya olish, buning uchun maktabda fanlarni yaxshi o‘zlashtirish yuzasidan tavsiyalar berildi.

A working group headed by Minister of Public Education Bakhtiyor Saidov is studying the activities of the capital's schools.
In the first half of the day, the working group visited schools No. 109 and 106 in Uchtepa district, where the level of education is not high, and interacted with high school students.
A “Ministerial Lesson” was organized in the 11th grade at school No. 109, where graduates were given real-life examples of how to get a good education during school, read more books, set clear goals, and find a place in life through their future careers.
Together with the Uchtepa district administration, it was agreed that parents, in cooperation with the community, would provide practical assistance in improving the socio-spiritual environment at the school.
In order to improve the level of education in the school, first of all, the district department of public education was instructed to increase the capacity of the school teaching staff, to train each teacher individually, diagnosing the professional skills of teachers.
School No. 106 in the district also interacted with students and gave recommendations on how to develop thinking by reading more books, to be able to set clear goals in life, and to master the subjects at school.