IJTIMOIY HIMOYAGA MUHTOJ BOLALAR BILAN ISHLOVCHI MASʼULLAR UCHUN MALAKA OSHIRISH KURSI TASHKIL ETILDI
30-mart 2021-yil
Joriy yilning 23-27-mart kunlari “SmartGov Group” nodavlat taʼlim muassasasi (NTM)ning tashabbusi va Xalq taʼlimi vazirligining koʻmagi bilan xalq taʼlimi tizimida faoliyat yurituvchi bir guruh masʼullarga AKT yoʻnalishi boʻyicha bir haftalik oʻquv kursi tashkil etildi.
Mazkur oʻquv kursida Qoraqalpogʻiston Respublikasi Xalq taʼlimi vazirligi va viloyatlar xalq taʼlimi boshqarmalarining Bolalarni ijtimoiy himoyalash va qoʻllab-quvvatlash shoʻbasi xodimlari hamda Mehribonlik uylari direktor va oʻrinbosarlaridan iborat jami 64 nafar tinglovchi ishtirok etdi. Mutlaqo bepul tashkil etilgan oʻquv kursida tinglovchilarga Xalq taʼlimi vazirligi tomonidan tuzilgan oʻquv dasturi asosida bilim berildi.
Shu oʻrinda, Xalq taʼlimi vazirligi nodavlat taʼlim muassasalari tomonidan bildirilgan bunday tashabbuslarni qoʻllab-quvvatlashini va hamkorlik uchun doimo tayyorligini maʼlum qiladi.

On March 23-27, SmartGov Group, a non-governmental educational institution (NGO), with the support of the Ministry of Public Education, organized a one-week ICT training course for a group of public education officials.
The training course was attended by a total of 64 participants, including employees of the Department of Social Protection and Support of Children of the Ministry of Public Education of the Republic of Karakalpakstan and regional departments of public education, as well as directors and deputy directors of orphanages. In a completely free training course, students were taught according to a curriculum developed by the Ministry of Public Education.
At the same time, the Ministry of Public Education expresses its support for such initiatives announced by non-governmental educational institutions and is always ready for cooperation.