6 NAFAR OʻZBEKISTONLIK OʻQUVCHI XALQARO KAVKAZ MATEMATIKA OLIMPIADASIDA GʻOLIB BOʻLDI
12-17-mart kunlari oʻtkazilgan VI Xalqaro Kavkaz matematika olimpiadasida oʻzbekistonlik oʻquvchilar 4 ta kumush va bitta bronza medalni qoʻlga kiritdi. (https://t.me/uzedu/12175)
Joriy yilda Olimpiada epidemiologik vaziyatni inobatga olib ham masofaviy ham oflayn tarzda oʻtkazildi.
Xalqaro olimpiadada turli davlatlardan jami 100 dan ortiq jamoalar ishtirok etdi.
Gʻolib boʻlgan oʻquvchilar bilan tanishing:
Olimjon Olimov — kumush medal (Buxoro viloyati, Qorakoʻl xalqaro matematika maktabining 11 sinf oʻquvchisi);
Muhammadrizo Madjidov — kumush medal (Toshkent shahridagi Prezident maktabining 10 sinf oʻquvchisi);
Jaloliddin Xolmatov — kumush medal (Xalq taʼlimi vazirligi tasarrufidagi AFIDUM 9-sinf oʻquvchisi);
Diyorbek Tolibov — kumush medal (Buxoro viloyati, Gʻijduvon tumani 5 son ixtisoslashtirilgan davlat umumtaʼlim maktabining 11-sinf oʻquvchisi);
Doniyor Ismoilov — bronza medal (Buxoro viloyati, Qorakoʻl xalqaro matematika maktabining 11 sinf oʻquvchisi);
Nodira Saʼdullayeva — fahriy yorliq (Muhammad al-Xorazmiy nomidagi AKTga ixtisoslashtirilgan maktabning 11-sinf oʻquvchisi);
Terma jamoa rahbari Xalq taʼlimi vazirligi Fan olimpiadalari boʻyicha iqtidorli oʻquvchilar bilan ishlash departamenti bosh mutaxassisi — Sardor Bozorboyev.

6 UZBEK STUDENTS WIN INTERNATIONAL CAUCASUS MATHEMATICS OLYMPIAD At the VI International Caucasian Mathematical Olympiad held on March 12-17, Uzbek students won 4 silver and one bronze medal. (https://t.me/uzedu/12175) This year, the Olympics were held b
17 march 2021 year
At the VI International Caucasian Mathematical Olympiad held on March 12-17, Uzbek students won 4 silver and one bronze medal. (https://t.me/uzedu/12175)
This year, the Olympics were held both remotely and offline, given the epidemiological situation.
In total, more than 100 teams from different countries took part in the International Olympiad.
Meet the winning students:
Olimjon Olimov - silver medal (11th grade student of the Karakol International School of Mathematics, Bukhara region);
Muhammadrizo Madjidov - silver medal (10th grade student of the Presidential School in Tashkent);
Jaloliddin Kholmatov - silver medal (9th grade student of AFIDUM under the Ministry of Public Education);
Diyorbek Tolibov - silver medal (11th grade student of the State Specialized Secondary School No. 5, Gijduvan district, Bukhara region);
Doniyor Ismoilov - bronze medal (11th grade student of the Karakol International School of Mathematics, Bukhara region);
Nodira Sadullayeva - honorary title (11th grade student of the school specializing in ICT named after Muhammad al-Khwarizmi);
The head of the national team is Sardor Bozorbaev, Chief Specialist of the Department of Work with Gifted Students on Science Olympiads of the Ministry of Public Education.