BESH NAFAR OʻQUVCHI-QIZ ZULFIYA NOMIDAGI DAVLAT MUKOFOTI BILAN TAQDIRLANDI
3-mart kuni Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlash toʻgʻrisida”gi qarori imzolandi.
Qarorga koʻra, oʻzining iqtidori va ibratli faoliyati bilan yoshlarga oʻrnak boʻlib kelayotgan, turli soha va tarmoqlarda qobiliyat va imkoniyatlarini roʻyobga chiqarayotgan, Uchinchi Renessans poydevorini yaratishda chuqur bilim va intellektual salohiyatini namoyon etib, oʻz gʻoya va tashabbuslarini ilgari surayotgan 28 nafar qiz Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlandi.
Mukofotni qoʻlga kiritganlar orasida Xalq taʼlimi tasarrufiga kiradigan 5 nafar maktab oʻquvchisi hamda bir nafar “Barkamol avlod” bolalar maktabi toʻgarak rahbari ham bor:
Karimboyeva Shahzoda Kamoladdin qizi - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Toʻrtkoʻl tumanidagi 12-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-sinf oʻquvchisi;
Orazbayeva Gulsanem Jalgʻasbay qizi - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Boʻzatov tumanidagi 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 8-sinf oʻquvchisi;
Salimova Amira Sunnatjon qizi - Buxoro viloyati Kogon shahridagi 8-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-sinf oʻquvchisi;
Jumaboyeva Shaxzoda Neʼmatjon qizi - Xorazm viloyati Yangibozor tumanidagi 10-ixtisoslashtirilgan umumiy oʻrta taʼlim maktab-internatining 9-sinf oʻquvchisi;
Karimova Madina Jumanazarovna - Xorazm viloyati Urganch shahridagi 10-umumiy oʻrta taʼlim maktabining 11-sinf oʻquvchisi;
Nazarova Zilola Ergashboy qizi - Toshkent viloyati Oʻrta Chirchiq tumanidagi “Barkamol avlod” bolalar maktabi toʻgarak rahbari.

On March 3, the President of the Republic of Uzbekistan signed a decree "On awarding the State Prize named after Zulfiya."
According to the resolution, 28 girls were awarded the State Prize named after Zulfiya. was awarded.
Among the winners of the award are 5 students of public schools and one leader of the Barkamol Avlod children's school:
Karimboyeva Shahzoda Kamoladdin qizi - 11th grade student of the 12th comprehensive school of Turtkul district of the Republic of Karakalpakstan;
Orazbayeva Gulsanem Jalgasbay qizi - 8th grade student of the 1st comprehensive school of Bozatov district of the Republic of Karakalpakstan;
Salimova Amira Sunnatjon qizi - 11th grade student of the 8th comprehensive school in Kagan, Bukhara region;
Jumaboyeva Shahzoda Nematjon qizi - 9th grade student of the 10th specialized secondary boarding school of Yangibazar district of Khorezm region;
Karimova Madina Jumanazarovna - 11th grade student of the 10th comprehensive school in Urgench, Khorezm region;
Nazarova Zilola Ergashboy qizi is the head of the circle of Barkamol Avlod children's school in Orta Chirchik district of Tashkent region.