"A’LO TA’TIL" SOZ TA’TIL!
26-29-mart kunlari Xalq ta’limi vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi va "Kamalak"bolalar tashkiloti hamkorligida Yoshlar ittifoqi va “Kamalak” sardorlari, fan olimpiadalari g‘oliblari  hamda ijtimoiy himoyaga muhtoj oila farzandlari uchun Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida joylashgan "Yoshlar" oromgohida "A’lo ta’til" loyihasi tashkil etildi.
Loyihaning birinchi kunida ishtirokchilar uchun sport musobaqalari, madaniy tadbirlar, malakali mutaxassislar tomonidan seminar-treninglar tashkil etildi.
Bundan tashqari, o‘quvchi yoshlar nufuzli oliy ta’lim muassasalari faoliyati bilan tanishish, “Men ham vazir bo‘laman” loyihasi doirasida vazirlik, idoralar rahbarlari bilan, shuningdek muvaffaqiyatga erishgan insonlar bilan motivatsion uchrashuvlarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘lishdi. Shuningdek o‘quvchi-yoshlar uchun "Trash Zero" ekoaksiyasi, "Zakovat" intellektual o‘yinlari o‘tkazildi.
Loyiha so‘ngida tantanali yopilish marosimi o‘tkazilib, unda loyiha davomida faol ishtirok etgan sardor va o‘quvchilar munosib taqdirlandilar.
Ayniqsa xayrlashuv marosimida ishtirokchilarga tashkil etilgan do‘stlik bog‘ichari barcha ichtirokchilar xotirasida unutilmas onlarga aylandi!

On March 26-29, the Ministry of Public Education, the Agency for Youth Affairs, the Youth Union of Uzbekistan and the Kamalak children's organization will hold a youth camp for youth leaders of the Youth Union and Kamalak, winners of science Olympiads and children in need of social protection in Bostanlyk district of Tashkent region. The "Excellent Holiday" project has been launched.
On the first day of the project, sports competitions, cultural events, seminars and trainings were organized for the participants by qualified specialists.
In addition, students had the opportunity to get acquainted with the activities of prestigious higher education institutions, to participate in motivational meetings with heads of ministries and departments, as well as successful people in the framework of the project "I will be a minister." There was also an eco-action "Trash Zero" and intellectual games "Zakovat" for students.
At the end of the project, a closing ceremony was held, during which the captain and students who actively participated in the project were awarded.
The friendship ties organized especially for the participants of the farewell ceremony became unforgettable moments in the memory of all participants!