BUXOROLIK O‘QUVCHI QIZ “YОSH KITOBXON” TANLOVINING G‘OLIBI BO‘LIB, SPARK AVTOMOBILINI QO‘LGA KIRITDI
5-aprel 2022-yil
Buxoro shahridagi 30-umumtaʼlim maktabining 9-sinf o‘quvchisi Muxlisa Nasimova “Yosh kitobxon” tanlovining respublika bosqichida faxrli birinchi o‘rinni egallab, tanlovning bosh sovrini Prezident sovg‘asi - SPARK avtomashinasini qo‘lga kiritdi.
Avval xabar berganimizdek, Muxlisa mazkur tanlovda uchinchi marta ishtirok etyapti. Ilk bor ishtirok etganida, 6-sinfda edi, o‘shanda shahar bosqichi g‘oliblari qatoridan joy olgan. 2020 yilda viloyat g‘olibi sifatida respublika bosqichida ishtirok etdi. Bu gal esa Muxlisa eng yuksak marrani ko‘zlagan edi.

Mukhlisa Nasimova, a 9th grade student of Bukhara Secondary School No. 30, took the first place in the republican stage of the Young Reader contest and won the main prize of the contest - the President's gift - a Spark car.
As previously reported, Muhlisa is participating in this contest for the third time. When she first participated, she was in 6th grade, when she was among the winners of the city stage. In 2020, he participated in the republican stage as the winner of the region. This time, Mukhlisa was aiming for the highest goal.