“Ayni vaqtda Rustam Karimjonov Oʻzbekiston Respublikasi Xalq taʼlimi vazirining oʻrinbosari sifatida faoliyat yuritmoqda. U Oʻzbekistondagi maktab taʼlimini isloh qilish, rivojlantirish va boshqarish bilan shugʻullanib kelmoqda. U maktab oʻquvchilari uchun zamonaviy axborot texnologiyalari, innovatsiyalar va kasb-hunar taʼlimi tizimlarini joriy etish va muvofiqlashtirish boʻyicha rahbarlik qiladi”, — deyiladi alyans xabarida.
“Biz Rustam Karimjonov singari biznes-maktab bitiruvchilarining saʼy-harakatlaridan gʻururlanamiz. SolBridge dunyoni oʻzgartirishga tayyor boʻlgan rahbarlarni rivojlantirmoqda va AACSB ham Rustam Karimjonovni jamiyatdagi ijobiy taʼsirini eʼtirof etadi", — deydi AACSB Prezidenti va bosh direktori Karin L. Bek-Dadli.
Olti yildan beri oʻtkazib kelinayotgan reytingning nufuzli rahbarlari orasida biznes va jamiyatda sezilarli taʼsir koʻrsatgan 250 nafar biznes maktab bitiruvchilari mavjud. Barcha faxriy bitiruvchilar butun dunyo boʻylab 870 dan ortiq AACSB tomonidan akkreditatsiyadan oʻtgan biznes maktablarida bakalavr, magistr yoki doktorlik darajasiga ega.
1916-yilda tashkil etilgan AACSB dunyodagi eng yirik biznes-taʼlim birlashmasi boʻlib, oʻqituvchilar, oʻquvchilar va biznesdagi ulkan yetakchilarning keyingi avlodini yaratish maqsadida birlashtiradi. 100 dan ortiq mamlakatlar va mintaqalarda AACSB oʻzaro aloqalarni rivojlantirib, innovatsiyalarni tezlashtiradi va biznes taʼlimi taʼsirini kuchaytiradi.
“Innovatsiyalarda yetakchilik, tanqidiy va tizimli fikrlash, oʻzgarishlar va qiyinchiliklarga ochiqlik, ijobiy taʼsir koʻrsatish kabi koʻnikmalarni men SolBridgeʻda oʻrganganman va bu endi mening asosiy hayotiy tamoyillarim. Men SolBridgeda oʻzim oʻrganganimdek yoshlarni innovatsiyalarga yoʻnaltiradigan, texnologiyaning yutuqlaridan yaxshiroq hayot kechirishga va oʻz jamiyatlari uchun ijobiy taʼsir koʻrsatadigan tizimli va strategik islohotlarni ishlab chiqishga hamda amalga oshirishga harakat qilaman”, — deydi Rustam Karimjonov.

The world's largest business education alliance has named Deputy Minister of Public Education Rustam Karimjanov as the most influential leader of 2021.
The Association for the Advancement of Collegiate Schools of Business (AACSB) annually recognizes renowned graduates of business schools accredited by the International Association for the Advancement of Business Schools (AACSB) and serves as an inspiration for future generations.
“Currently, Rustam Karimjanov is the Deputy Minister of Public Education of the Republic of Uzbekistan. He has been involved in the reform, development and management of school education in Uzbekistan. He will lead the implementation and coordination of modern information technologies, innovations and vocational education systems for schoolchildren, ”the alliance said in a statement.
“We are proud of the efforts of business school graduates like Rustam Karimjanov. SolBridge is developing leaders who are ready to change the world, and AACSB recognizes Rustam Karimjanov's positive impact on society, ”said Karin L. Beck-Dudley, President and CEO of AACSB.
Among the influential leaders of the ranking, which has been held for six years, are 250 business school graduates who have made a significant impact on business and society. All honorary graduates have a bachelor's, master's, or doctoral degree from more than 870 AACSB-accredited business schools around the world.
Founded in 1916, AACSB is the world's largest business education association, bringing together the next generation of teachers, students and business leaders. In more than 100 countries and regions, AACSB develops interactions, accelerates innovation, and enhances the impact of business education.
“I learned leadership skills in innovation, critical and systematic thinking, openness to change and challenge, and positive impact at SolBridge, and these are now my core life principles. As I learned at SolBridge, I will strive to develop and implement systemic and strategic reforms that will lead young people to innovation, live better lives through technological advances, and have a positive impact on their communities, ”said Rustam Karimjanov.