DIQQAT! “OBOD MAKTAB” EKOLOGIK ONLAYN KOʻRIK-TANLOVI EʼLON QILINADI
Tanlovning asosiy maqsadi oʻquvchi-yoshlar oʻrtasida mehnatsevarlik, ekologik madaniyat, tabiatga ehtiyotkorona munosabatni shakllantirish, taʼlim muassasalarini koʻkalamzorlashtirish va obodonlashtirish orqali oʻquvchi-yoshlarning faolligini oshirish, ular tomonidan amalga oshirilayotgan kreativ ijodiy tashabbuslarni qoʻllab-quvvatlashdan iborat.
Tanlov @obod_maktab telegram kanali orqali uch bosqichda onlayn tarzda oʻtkaziladi.
Tanlovda umumtaʼlim muassasalari 20-martdan – 20-aprel kuniga qadar @obod_maktab telegram manziliga 5 daqiqagacha boʻlgan maxsus ijodiy rolik yuborishi lozim boʻladi.
Xalq taʼlimi vazirligining Facebook ijtimoiy tarmogʻidagi rasmiy sahifasida jamoatchilik tomonidan baholash (“Yoqtirish” (layk) belgisini bosish) natijalariga koʻra ekologik oylik davomida eng yaxshi “Obod maktab” deb hisoblangan 14 ta (har bir hududdan 1 tadan) taʼlim muassasasi vazirlikning esdalik sovgʻalari bilan taqdirlanadi.

The main purpose of the competition is to increase the activity of students through hard work, ecological culture, care for nature, landscaping and beautification of educational institutions, support their creative initiatives.
The main objectives of the competition: to change students' attitudes to nature and the environment, to realize the potential of natural creation, to help them understand their personal contribution to solving global and national environmental problems, to increase the interest of young people in the environment, kindness, justice and responsibility support and encouragement through shaping.
The competition will be held online in three stages via the telegram address of the prosperous school.
In the competition, from April 11 to April 23, secondary schools must send a special creative video of up to 5 minutes to the above telegram address.
According to the results of a public rating (click on the "Like" sign) on the official Facebook page of the Ministry of Public Education, 14 (1 from each region) educational institutions, which are considered the best "Prosperous School" during the environmental month, will be awarded with souvenirs.