XALQ TA’LIMI VAZIRI BARCHANING E’TIROFIGA SAZOVOR BO‘LGAN FARGʻONALIK INFORMATIKA O‘QITUVCHISINI XALQ TA’LIMI FIDOYISI UNVONI BILAN TAQDIRLADI
4-fevral 2021-yil
Xalq ta’limi vazirligi #Zamonamiz_qahramonlari rukni ostida farg‘onalik informatika fani o‘qituvchisi Odinaxon Yo‘ldoshevaning Olimpiadaga olib chiqqan barcha o‘quvchilari viloyat fan olimpiadasida mutloq g‘oliblikni qo‘lga kiritib, Respublika bosqichiga yo‘llanma olgani haqida avvalroq xabar bergandi.
65-IDUMI informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisining faoliyati sanoqli kunlarda barchaning olqish va e’tiroflariga sazovor bo‘ldi.
Xalq ta’limi vaziri Sherzod Shermatov Farg‘ona viloyatiga amalga oshirgan tashrifi doirasida Odinaxon Yo‘ldoshevani Xalq ta’limi fidoyisi unvoni bilan taqdirlab, unga kasbiga bo‘lgan sadoqati va fidoiyligi uchun minnatdorlik bildirdi.
O‘qituvchi faoliyati haqida ma’lum qilgani uchun bloger Isroil Tillaboyevga vazir tomonidan navbatdan tashqari noutbuk taqdim etildi.
Eslatib o‘tamiz, Xalq ta’limi vaziri Sherzod Shermatov o‘qituvchilar orasidan #zamonamiz_qahramonlari ni topib, ularni elga tanitgan istalgan kasb egasiga har ikki haftada bittadan noutbuk berishni ma’lum qilgan.
Siz ham loyihada qatnashing, Odinaxon opa singari fidoyi ustozlarni toping, trendga chiqaring va noutbuk qo‘lga kiriting.

MINISTER OF PUBLIC EDUCATION AWARDS FERGANA COMPUTER INFORMATIC TEACHER WITH THE TITLE OF DEDICATION TO PUBLIC EDUCATION
4 february 2021 year
The Ministry of Public Education has previously reported that all students of Fergana computer science teacher Odinakhan Yuldasheva, who took to the Olympics under the heading #Zamonamiz_kahramonlari, won the regional science Olympiad and qualified for the Republican stage.
The work of the 65th IDUMI computer science and information technology teacher has been praised and acknowledged by everyone in a few days.
During his visit to Fergana region, Minister of Public Education Sherzod Shermatov awarded Odinahon Yuldasheva with the title of Devotee of Public Education and thanked her for her devotion and dedication to her profession.
Blogger Isroil Tillaboev was presented with an extraordinary laptop by the Minister for reporting on his work as a teacher.
It will be recalled that the Minister of Public Education Sherzod Shermatov found #zamonamiz_kahramoni among the teachers and promised to give a laptop every two weeks to any professional who introduced them to the world.
You too can take part in the project, find dedicated teachers like Odinahon opa, get on trend and get a laptop.