Xalq ta’limi vaziri Sherzod Shermatov davlatimiz rahbari tomonidan maktablardagi «Yoshlar yetakchisi» lavozimining stavkasini kamaytirmaslik bo‘yicha topshiriq berilgani haqida avvalroq xabar bergandi.
Ushbu vazifalarni so‘zsiz va sifatli amalga oshirish hamda barcha umumta’lim muassasalarida «Yoshlar yetakchisi» lavozimi bo‘yicha yuzaga kelayotgan muammolarni hal etish maqsadida barcha hududiy boshqarmalarga ko‘rsatma berildi.
Unga ko‘ra, 1 yanvardan boshlab barcha umumta’lim muassasalarda «Yoshlar yetakchisi» lavozimini 1 shtat birligi miqdorida saqlanishi hamda oylik ish haqi to‘lovlarini to‘liq va o‘z vaqtida to‘lanishini qat’iy nazoratga olinishi topshirildi..

FROM JANUARY 1, ALL SCHOOLS WILL HAVE A YOUTH LEADER IN THE NUMBER OF 1 STATE UNION
Earlier, the Minister of Public Education Sherzod Shermatov said that the head of state had instructed not to reduce the rate of the position of "Youth Leader" in schools.
In order to ensure the unconditional and quality implementation of these tasks, as well as to address the problems arising in the position of "Youth Leader" in all secondary schools, all regional departments were instructed.
According to him, from January 1, the position of "Youth Leader" in all secondary schools will be maintained in the amount of 1 state unit, and strict control over the full and timely payment of salaries will be carried out.