Xalq ta’limi vazirligi tomonidan o‘quvchi-yoshlar o‘rtasida jismoniy tarbiya va ommaviy sportni yanada rivojlantirish, ularni qishki ta’til kunlarini mazmunli o‘tkazish, sport bilan shug‘ullantirish samaradorligini yanada oshirish borasida qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Xususan, umumta’lim maktabi o‘quvchilarning qishki ta’til davomida «Qishki ta’til - sport bilan» shiori ostida sport musobaqalarini yo‘lga qo‘yildi.
Bugungi kunga qadar sportning stol tennis, mini-futbol, shaxmat, voleybol turlari bo‘yicha musobaqalar o‘tkazilib, unda 10 ming nafarga yaqin o‘quvchilar ishtirok etdilar.
Bu kabi musobaqalar o‘quvchilar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va ularda o‘zaro do‘stona munosabatlarni rivojlantirishga xizmat qiladi.
Mazkur sport musobaqalarning g‘olib va sovrindorlari diplom, medal hamda qimmatbaho esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

WINTER HOLIDAY - WITH SPORTS
The Ministry of Public Education is working to further develop physical culture and mass sports among students, to spend their winter holidays meaningfully, to further increase the effectiveness of sports. In particular, during the winter holidays, the school organized sports competitions under the motto "Winter vacation - with sports."
To date, competitions in table tennis, mini-football, chess, volleyball have been held, which were attended by about 10,000 students.
Such competitions serve to promote a healthy lifestyle among students and develop mutual friendships in them.
Winners and prize-winners of these sports competitions were awarded with diplomas, medals and valuable souvenirs.