Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Respublika hududida (Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xo‘jayli tumani 41-son, Andijon viloyati Oltinko‘l tumani 46-son, Andijon viloyati Buloqboshi tumani, 4-son, Buxoro viloyati Kogon tumani 4-son, Jizzax viloyati Zomin tumani 19-son, Namangan viloyati Davlatobod tumani 56-son, Namangan viloyati Yangi-Namangan tumani 39-son, Sirdaryo viloyati Sardoba tumani 15-maktab filiali, Sirdaryo viloyati Boyovut 1-son IMI, Toshkent viloyati Boʻstonliq tumani 17-son, Navoiy viloyati Qiziltepa tumani 42-son, Fargʻona viloyati Fargʻona shahri 45-son, Xorazm viloyati, Urganch shahri, 13-son, 17-son, 26-son, Xorazm viloyati Xiva Shahar 6-son, 15-son, Xorazm viloyati Gurlan tumani 4-son, Xorazm viloyati Qushko‘pir tumani 5-son, 33-son, Xorazm viloyati Urganch tumani 2-son, Xorazm viloyati Xiva tumani 3-son,6-son,16-son,24-son,35-sonli) umumta’lim maktablarining bo‘sh yer maydonlarida davlat-xususiy sheriklik asosida nodavlat maktabgacha ta’lim tashkiloti tashkil etish uchun tadbirkorlarni hamkorlikka taklif qiladi.
Mazkur loyihalar Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 30-sentabrdagi “Maktabgacha ta’lim sifati va samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” PF-152-son Farmoniga muvofiq amalga oshiriladi.
Kontaktlar:
O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, 100011, Toshkent shahar, Navoiy ko‘chasi, 2a-uy. Davlat-xususiy sheriklikni muvofiqlashtirish boshqarmasi 55-503-74-00 (1101, 1110)