“Ижодкор болалар” фестиваль-танловининг республика босқичи ўтказилди

2019.06.28 | Янгиликлар

Президентимиз томонидан илгари сурилган 5 та муҳим ташаббус доирасида​​ жорий йилнинг 28 июнь куни Тошкент шаҳрида “Ижодкор болалар” фестиваль-танловининг республика босқичи бўлиб ўтди. Мазкур танлов ўқувчиларнинг бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш, улар онгига меҳнатсеварликни, касб тайёргарлигининг дастлабки ўқув ва кўникмаларини сингдириш, болаларнинг эҳтиёжлари ва қизиқишларига мувофиқ уларнинг бадиий, техник, ўлкашунослик ва экология йўналишларига оид кўникмаларини янада ривожлантириш мақсадида ташкил этилди.

Танловнинг туман (шаҳар) ва ҳудудий босқичлари жорий йилнинг апрель-май ойларида ўтказилиб, унда 7,4 мингдан ортиқ “Баркамол авлод” болалар марказлари ва умумий ўрта таълим мактаблари ўқувчилари иштирок этишди.

“Ижодкор болалар” фестивал-танловида ўқувчилар ёғоч ўймакорлиги, либос дизайни, автомодель, робототехника, экодизайн, ландшафт дизайн йўналишлари бўйича 1,2 мингга яқин ижодий ишлари билан қатнашди.

 

Фестивал-танловнинг якуний босқичида 84 нафар ўқувчининг ижодий ишлари кўргазмаси ташкил этилди. Болалар бадиий жамоаларининг чиқишларидан сўнг тантанали тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.

“Ижодкор болалар” фестивал-танлови ғолиблари рўйхати

Т/р

Фамилияси  исми

Ҳудудлар номи

Туманлар номи

Эгаллаган ўрни

“Ёғоч ўймакорлиги” йўналиши

1

Раджабов Азамат

Бухоро вилояти

Бухоро шаҳар

1-ўрин

2

Асқаров Дилмурод

Тошкент шаҳар

Юнусобод тумани

2-ўрин

3

Ҳайдаров Умид

Навоий вилояти

Навбоҳор тумани

3-ўрин

Номинация ғолиби

4

Фозилжонов Дилмурод

Фарғона вилояти

Олтиариқ тумани

Номинация

“Либослар дизайни”

1

Шавкатова Наргиза

Тошкент шаҳар

Чилонзор тумани

1-ўрин

2

Содиқов Аббосхон

Фарғона вилояти

Қўқон шаҳар

2-ўрин

3

Немаджонова Махлиё

Наманган вилояти

Чуст тумани

3-ўрин

Номинация ғолиби

4

Ахмедова Жасмина

Сурхондарё вилояти

Термиз шаҳар

Номинация

“Робототехника” йўналиши

1

Ғофуров Фазлиддин

Тошкент шаҳар

Юнусобод тумани

1-ўрин

2

Бекберганов Абдурахмон

Хоразм вилояти

Урганч тумани

2-ўрин

3

Қамариддинов Самандар

Қашқадарё вилояти

Нишон тумани

3-ўрин

“Автомодель” йўналиши

1

Ҳамидов Рустам

Тошкент вилояти

Бўка тумани

1-ўрин

2

Абдуғаниев Беҳрўз

Тошкент шаҳар

Шайхонтоҳур тумани

2-ўрин

3

Абдулазизов Хурсандбек

Фарғона вилояти

Қува тумани

3-ўрин

“Экодизайн” йўналиши

1

Ҳамроева Нигина

Бухоро вилояти

Ромитан тумани

1-ўрин

2

Хамзаева Дилнура

Қашқадарё вилояти

Китоб тумани

2-ўрин

3

Қорабекова Нигора

Сирдарё вилояти

Оқолтин тумани

3-ўрин

“Ландшафт дизайни” йўналиши

1

Ихтиёров Носир

Қашқадарё вилояти

Шаҳрисабз тумани

1-ўрин

2

Боротбоева Моҳимбону

Наманган вилояти

Янгиқўрғон тумани

2-ўрин

3

Муротжонов Боходир

Тошкент шаҳар

Шайхонтоҳур тумани

3-ўрин

Номинация ғолиби

4

Алижонова Осиё

Сирдарё вилояти

Гулистон шаҳар

Номинация


 

Халқ таълими вазирлиги
Ахборот хизмати

 

Рўйхатдан ўтиш





Топ Рейтинг НИПС www.uz
100031, Ўзбекистон, Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани, Миробод кўчаси, 14-уй.
Телефон: (+99871)215-52-81, факс: (+99895)479-99-08 e-mail: uzedu@exat.uz
Вазирлик иш кунлари: душанба-жума(9.00-18.00гача, 13.00-14.00гача тушлик),
дам олиш кунлари: шанба, якшанба ва байрам кунлари.
Матбуот хизмати рақами: (+99871)266-18-53

Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги

Cайтнинг очиқлик сиёсати

Материалдан тўлиқ ёки қисман фойдаланилганда, uzedu.uz манбаси кўрсатилиши шарт.

Вазирлик сайтининг олдинги варианти.

Ҳозир сайтда: 36

Хато кўрсангиз белгиланг ва Ctrl+Enter ни босинг.